Duży Miś szuka domu - akcja adopcyjna w Bibliotece Zielonej

Od 1 lipca w Bibliotece Zielonej na swoich przyszłych przyjaciół i opiekunów czeka pewien bardzo Duży Miś. Miś został znaleziony przez mieszkankę Białołęki podczas wyprawy rowerowej, co zostało udokumentowane na zdjęciu. Był porzucony w krzakach, w okolicach rzeki Długiej. Miał rozprute futro w kilku miejscach i brakowało mu oka, ale przede wszystkim był bardzo smutny.
Duży Miś został zabezpieczony, zacerowany, wykąpany i dostał nowe, piękne oko w postaci drewnianego guzika. Teraz czeka na nowy dom i nowe imię w Bibliotece Zielonej. Od 1 lipca zamieszka w dziale dziecięcym, gdzie będzie można go poznać.

Jednak chcemy, żeby to była przemyślana i odpowiedzialna adopcja. Duży Miś zajmuje dużo miejsca. Nie mieści się do pralki, każde oko ma inne i widać na nim ślady szycia, dlatego przyszły opiekun będzie musiał dobrze przemyśleć swoją decyzję. Oddamy Dużego Misia tylko do domu, który zapewni mu miejsce, miłość jakiegoś małego lub dużego dziecka i nie wyrzuci go ponownie na ulicę.

Podczas wakacji w Bibliotece Zielonej będą czekały na chętnych ankiety adopcyjne do wypełnienia.

Akcja ma promować przemyślane adopcje zarówno dużych maskotek jak i zwierząt. Chcemy, żeby dzieci, odpowiadając na pytania w ankiecie, zobaczyły, że zarówno duży miś jak i mały piesek czy kotek potrzebują odpowiednich warunków. Adopcja zwierzęcia to decyzja na długi czas, z której nie można się wycofać, bo pupil stał się zbyt duży. Akcją "Miś szuka domu" chcemy dać możliwość dzieciom zrozumienia, że adopcja misia lub zwierzątka to duża odpowiedzialność. Zapraszamy chętnych do poznania Dużego Misia do Biblioteki Zielonej od 1 lipca.


Komentarze