Z przyrodą za pan brat, czyli życie w duchu eko [warsztaty]



Wykorzystywanie odpadów (recykling), prawa zwierząt dzikich i hodowlanych, czy ograniczanie konsumpcjonizmu, napędzającego machinę produkcji to są tematy warte poruszania zawsze i wszędzie!
Z dziećmi w wieku 5-8 lat rozmawialiśmy o śmieciach i ich ponownym wykorzystywaniu, uczyliśmy się segregacji i rozwiązywaliśmy krzyżówki z hasłami-przesłaniami dla nas — ludzi — chcących żyć z w zgodzie z otaczająca nas przyrodą.

Furorę zrobiła stołeczna strona segregujna5.um.warszawa.pl z quizem „sprawdź się” - emocje towarzyszące wyrzucaniu konkretnych produktów do konkretnych koszy były ogromne! Nie wszystko wyrzuciliśmy prawidłowo — niektóre pytania były trudne i podchwytliwe, ale już będziemy wiedzieli, bo człowiek uczy się na błędach :)

Uczestnicy warsztatów oglądali książkę „Uratuj mnie” Patricka George'a, „która porusza ważny problem praw zwierząt i rozwija empatię. Zachwyca zabawą w przekładanie transparentnych stron i – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – ratowanie zwierzaków z różnych opresji, które zgotował im człowiek” (wyd. Bajka). Zgodnie stwierdziliśmy, że miejsce niedźwiedzi jest w naturze, a nie w cyrku, kur na podwórku, a nie w klatkach, rekinów w oceanie, a nie zupie, lisów w lesie, a nie na kołnierzu...


Wspólnie zrobiliśmy zabawne świnki skarbonki z plastikowych butelek.










Komentarze