Gra terenowa z finałem w czasie NOCY BIBLIOTEK. Zapraszamy do udziału!
„Klimat na czytanie” to hasło tegorocznej Nocy Bibliotek, która odbędzie się 10 października.
Biblioteka Zielona jak co roku włącza się w jej obchody i już dzisiaj serdecznie Was zapraszamy do zabawy, która przygotowaliśmy — pod hasłem „Klimat na czytanie... i zwiedzanie”. Tym razem mamy dla Was grę, której trzeba będzie poświęcić trochę czasu, bo wybrać się rodzinnie we wskazane przez nas miejsce.
Co tydzień na blogu pojawi się informacja ze współrzędnymi geograficznymi i zdjęciem satelitarnym konkretnego miejsca. Od razu uprzedzamy: to teren w pobliżu Zielonej! Można wybrać się na spacer albo pojechać na rowerze. Ważne, żeby znaleźć się w danym miejscu, odnaleźć miejsce o którym piszemy, a w kilku wypadkach zeskanować tam kod QR i odczytać informację (to ważne, bo w informacjach ukryta jest odpowiedź na pytania, które będziemy zadawać w czasie finału, czyli Nocy Bibliotek.). Dla osób, które odwiedzą wszystkie cztery miejsca i prawidłowo odpowiedzą na pytania przewidziane są drobne nagrody.
Współrzędne będziemy publikować co środę (9.09, 16.9, 23.09, 30.09), tak żeby uczestnicy mogli zaplanować sobie weekendową wycieczkę rowerową. Warunkiem uwierzytelnienia obecności w danym miejscu jest zrobienia selfie, albo zdjęcie danego miejsca z widocznym np. rowerem i na przesłaniu tych zdjęć na adres: zielona124@gmail.com. Młodsi czytelnicy mogą dodatkowo narysować odwiedzane miejsce.
Gra planowana jest na 4 tygodnie (to pilotażowy program, wiosną 2021 roku ruszamy z dużą edycją, która obejmie zasięgiem całą Białołękę i okolice).
Miejsca, do których odwiedzenia będziemy Was zachęcać, podzieliliśmy na cztery grupy tematyczne:
Miejsca, do których odwiedzenia będziemy Was zachęcać, podzieliliśmy na cztery grupy tematyczne:
- Przyroda — miejsca, które charakteryzują się ciekawą florą i fauną.
- Historia — miejsca, które opowiadają o historii Zielonej Białołęki.
- Tradycja — miejsca kultu religijnego, obszary często zapomniane, w których kiedyś biło życie kulturalnego okolicy.
- Ludzie — zarówno Ci żywi, jak i Ci już nieobecni, ale ważni dla naszego rejonu (patroni lokalnych ulic, ludzie robiący coś atrakcyjnego na rzecz lokalnej społeczności itd.).
Komentarze
Prześlij komentarz